INTERIÉR RESTAURACE NA NÁVSI

RESTAURACE NA NÁVSI

Na začátku bylo přání investora vytvořit příjemnou prostou restauraci, která bude lákat atraktivními prostory a kvalitní kuchyní. Byla pro to vybrána stávající budova v centru Říčan u Brna. Nakonec kromě samotné restaurace vznikl v budově slavnostní sklepní sál provázaný s velkou dvorní zahrádkou, samostatná pivnice a hotel v podkroví. Jednotlivé prostory mají svoji specifickou atmosféru, ale protože jsou pod jednou střechou a dům měl působit kompaktně, bylo potřeba navrhnout jednotný koncept.

Prostory propojuje černobílá kombinace jdoucí napříč celým domem. V restauraci a ve sklepním sále je černobílá kombinovaná s dubovou dýhou a odhalenými cihelnými stěnami. Propojujícím prvkem je také atypické vybavení. Jednotné vizuální prvky jsou použity na podnožích stolů, věšácích, venkovním i vnitřním zábradlí, policích i svítidlech. Samotná svítidla jsou důležitým prvkem interiéru. Rozměrná textilní světla restaurace tvoří elegantní prostorové objekty tlumící zvuk i světlo, černé "fotografické" reflektory osvětlují měkce cihelnou klenbu sklepa a v exteriéru jsou prosté cylindry.

Velkou výzvou byla samotná budova, kde bylo nutné zjednodušit a zpřehlednit neskutečnou spleť místností, chodeb a schodišť. Očistit od nadbytečných prvků bylo potřeba i fasády a blízké okolí. Muselo se upravit vnitřní uspořádání i vnější přístupy, aby správně fungovaly komunikace a nedocházelo ke křížení zásobování, obsluhy a hostů. I přes nová zjištění a nutné úpravy projektu v průběhu stavby se podařilo díky časté přítomnosti stavebníka a architekta zajistit dodržení jednotného přístupu napříč celým domem a objekt tak působí celistvě.

INTERIÉR RESTAURACE - KRUHOVÁ POLSTROVANÁ LAVICE, ATYPICKÉ HÁČKY, ROSTLINY V KERAMICKKÝCH KVĚTINÁČÍCH INTERIÉR RESTAURACE - LÁTKOVÉ LUSTRY, CIHLOVÁ STĚNA, DUBOVÝ NÁBYTEK INTERIÉR RESTAURACE - LÁTKOVÉ LUSTRY, CIHLOVÁ STĚNA, DUBOVÝ NÁBYTEK ATYPICKÉ TEXTILNÍ SVÍTIDLAINTERIÉR SKLEPNÍHO PROSTORU - OČIŠTĚNÉ CIHLOVÉ KLENBY, ATYPICKÉ OSVĚTLENÍ, KULATÉ STOLYRESTAURACE NA NÁVSI - PŮDORYS 1.NP
MOAD architekti s.r.o.  /  Nerudova 282/42, 741 01 Nový Jičín  /  tel.+420 724 924 746  /  moad@moad.cz